DualPhone 4088
Telefon pro síť Skype i pevnou telefonní linku, který pracuje bez počítače. Zařízení je držitelem Skype certifikace, disponuje zvukem v HD kvalitě a bezdrátovým sluchátkem s dosahem až 300m s využitím šifrované technologie DECT. Více na webu DUALphone.

pozn. Nejedná se o produkt značky Eltrinex. Výrobcem Skype DualPhone 4088 je společnost RTX Telecom.

Telefonování přes Skype bez využití počítače

Telefon RTX DualPhone 4088 je zapojený kabelem přímo k „internetu“ (Ethernet) a proto umožňuje telefonování přes službu Skype bez nutnosti použít počítač. Telefon RTX DualPhone 4088 je vhodný i pro osoby s nízkou znalostí práce na PC, přijetí hovoru je možné stiskem jediného tlačítka. Telefon je vhodný i na místa kde nelze umístit počítač (například z důvod bezpečnosti apod.). Tento přístroj se také dobře uplatní v situacích, kdy je vyžadována častá a pohodlná dostupnost na Skype. Ve srovnání s telefonováním přes PC nabízí DualPhone 4088 také naprosto zanedbatelnou spotřebu elektrické energie, komfortní telefonování s bezdrátovým sluchátkem (dosah až 300m) a naprosto bezhlučný provoz.

Volání zdarma

DualPhone4088 umožňuje telefonování ostatním uživatelům služby Skype (a to zcela zdarma) ale i telefonování přes pevnou telefonní linku (je-li připojena). S pomocí služby SkypeIn a SkypeOut je také možné možno telefonovat na pevné linky a mobilní telefony po celém světě za velmi výhodné ceny, a to po internetu bez nutnosti mít připojenou telefonní linku.

Připojení více sluchátek

Základová stanice dokáže obsluhovat až 4 sluchátka. Díky tomu je možné uskutečňovat hovory mezi sluchátky, volání v síti SKype a přes pevnou linku. Při připojení více sluchátek k jedné stanici se lze lze využívat dva nezávislé Skype účty.

Duální provedení

Zařízení je možné připojit zároveň k síti Skype i klasické pevné telefonní lince. Při využití více sluchátek je díky tomu možné uskutečňovat hovory přes Skype i pevnou linku zároveň.

Sluchátka skype telefonu RTX Skype DUALphone 4088 jsou napájena dvěma nabíjecími AAA bateriemi, na tyto baterie lze uskutečnit až 10 hodin hovoru, pohotovostní režim sluchátka dosahuje až 100 hodin. Dosah telefonu v interiérech dosahuje až 50 metrů, ve volném prostoru bez překážek až 300 metrů.

Základová stanice je připojena přímo k internetu konektorem WAN (Ethernet - 10/100 Base-T, RJ-45), k pevné telefonní lince lze stanici připojit konektorem PSTN (RJ-11) a napájení probíhá síťovým adaptérem.

Podporované služby Skype

Volání mezi uživateli služby Skype
Volání na pevné telefonní linky a mobilní telefony přes službu SkypeOut
Podpora hlasové pošty Skype VoiceMail
Funkce hlasitého odposlechu pro telefonování bez sluchátka v ruce
Funkce pro podržení a přesměrování hovoru
Zobrazení jména volajícího včetně obrázku (u Skype)
Signalizace promeškaných hovorů diodou
Možnost nastavení statusu Skype (Offline, Away, DND atp.)
Informace o statusu ostatních uživatelů služby Skype
Možnost zobrazení volaných čísel (40 pozic)
Kontaktlist s 250ti pozicemi
Volba manuálního i automatického připojování k účtu Skype
Editace profilu uživatele Skype služby
Upozorňování na dostupnost nové verze Firmware
Zobrazení kreditu Skype na displeji ručky

Základní jednotka + adaptér, přenosné sluchátko, nabíjecí kolébka + adaptér, ethernet kabel RJ-45, telefonní kabel RJ-12, 2x baterie AAA (NiMH, nabíjecí), český manuál.


Dosah v metrech (v objektech / venku) 50 / 100 m
Vstup WAN Ethernet -10/100 Base-T, RJ-45
Vstup PSTN RJ-11

Fotogalerie